رد کردن لینک ها

واقعیت افزوده و مطرح ترین شرکت های فعال در این حوزه (قسمت 1)

اگرچه در حال حاضر محصولات زیادی در حوزه واقعیت افزوده AR و واقعیت مجازی VR وجود دارد، ولی هنوز هم در دنیای فناوری، واقعیت افزوده تکنولوژی جدید و عجیب و غریبی است. قطعا جای تعجب نیست که بخواهیم لیستی از بهترین شرکت ها رو داشته باشیم با لیستی کوتاه و جمع و جور میرسیم. به هرحال موفقیت بازی­هایی چون Pokemongo و Ikea خود گواهی بر پتانسیل بالای واقعیت افزوده AR و واقعیت مجازی VR در جذب سرمایه گذاری و موفقیت تجاری است.

در ادامه لیست 20 شرکت برتر که در توسعه برنامه های AR، VR، MR، بازی و موفقیت هایی داشته اند معرفی می شوند.

  • شرکت VironIT

شرکتی از روسیه سفید که از سال 2004 این شرکت در کیفیتی با سطح بین المللی محصولات زیادی را در حوزه واقعیت افزوده و واقعیت مجازی AR، VR و پروژه های بصری سازی داده تولید کرده است. تمرکز اصلی این شرکت بر راه حل های خاص برای پلت فرم های برتر واقعیت مجازی VR، شامل HTC Vive و Windows Mix Reality است. همچنین توسعه مدرن ترین بازی  در روی پلت فرم هایی نظیر Unity  و Unreal را تضمین می کند.

  • ScienceSoft

یک شرکت توسعه نرم افزاری با بیش از 29 سال تجربه در حوزه واقعیت افزوده AR و دارای بیش از 500 نیروی متخصص. این شرکت با توسعه نرم افزار خود که بسیار شبیه به IKEA PLACE است در سال 2014 خدمات حرفه ای خود را آغاز کرد. تیم توسعه واقعیت افزوده AR این شرکت با ابزارهایی چون iOS ARKit, Android ARCore, Vuforia, ARToolKit و Unity کار میکنند. همچنین در ایجاد مدل های واقع گرایانه سه بعدی، طراحی شماتیک ابرداده ها به صورتی کاربرپسند و اپ های آموزشی سطح بالا با قابلیت تشخیص دقیق اشیا تخصص ویژه ای دارند. (ویدئو خاصی پیدا نشد، البته این شرکت تو خیلی از حوزه ها ورو داشته و تنوع محصولاتش زیاده)

  • Next/Now

این شرکت خصوصی با نرم افزارها و اپ های خود افراد را به آینده، مسابقات اسب دوانی مجازی و فضاهای بکر و آرامش ­بخش جنگلی می­برد. در این برنامه به کمک دیوارها، کفپوش­ها، میزها، مجسمه­ ها، ساختمان­ها و وسایل نقلیه که به صورت تصویری نگاشتی طراحی شده­اند  کاربران را در دنیای جدیدی قرار می­دهند. همچنین با استفاده از اپ های واقعیت ترکیبی این شرکت طرفداران می توانند کفش­های ورزشکاران مورد علاقه خود را به صورت مجازی پوشیده و تجربه کنند. NEXT / NOW با جعبه ابزاری حاوی واقعیت مجازی و واقعیت افزوده، راهنما، LED، هولوگرام، ردیابی چهره، صفحه نمایش چند لمسی و موارد دیگر افراد را تکنولوژی­های جدید غوطه ور می­کند.

  • Groove Jones

Groove Jones شرکتی موفق و خلاق در حوزه واقعیت مجازی، واقعیت افزوده و ترکیبی است و بخاطر کارهایی که برای برندهای جهانی مانند Amazon.com، AT & T، FX، MasterCard، McDonald’s، Samsung، Toyota و Lexus انجام داده اعتبار فراوانی کسب کرده­اند. تیم آنها در زمینه­های گوناگونی مانند ایجاد سرگرمی­ های مبتنی بر مکان، توسعه برنامه­ های سازمانی و بازی های ویدئویی، آگهی­ های بازرگانی و تصاویر متحرک فعالیت میکند. Groove Jones شریکی صاحب نام و یک توسعه دهنده تجاری برای Magic Leap، مایکروسافت هولولنز، Facebook Spark AR و Snapchat Lens Studio می­باشد که توسعه برنامه­های موبایلی را با Apple ARKit و Google ARCore انجام می­دهد.

  • HQSoftware

فعالیت اصلی این شرکت در حوزه واقعیت افزوده، واقعیت مجازی و اینترنت اشیا (IOT) است و پروژه های پیچیده ای را در زمینه های متعدد از جمله تولید، مراقبت های بهداشتی، بازاریابی، آموزش و پرورش و غیره ارائه می­دهد.

چارچوب­های توسعه / SDK شامل Unity ، Vuforia SDK، Oculus SDK، GearVRf SDK، Catchoom SDK، Wikitude SDK، Kudan SDK و غیره برای اندروید، iOS، Windows  وmacOS می­باشد.

به گفتگو بپیوندید

بازگشت به بالای صفحه